Vilken fin musikhelg!

English text after the photo.
På lördag kväll, 3 mars, hade vi besök av Oktavakören från Byske under ledning av Kristina Åkesson. De hade ett väldigt fint musikprogram med sånger av bla Tomas Boström.

Och söndag förmiddag var också en musikgudstjänst, nu med ord och musik av WOK, Wihlborg och kompani: Jan-Åke Wihlborg, Jan-Eric Sundkvist, Stefan Lindberg och Anna Näsvall. Det handlade om tro och tvivel. Jan-Åke berättade ur sitt och andras liv om att tvivla och att komma till tro.

A music weekend! Last saturday night a choir from Byske (North of Skellefteå) sang beutiful songs with a message of hope and of ensurance that Jesus walks by your side. 

On Sunday a music service with wonderful music and sermon combined in a nice way by the band WOK (Wihlborg &Co). Jan-Åke Wihlborg spoke about faith and doubt, with exemples from his own life and from others.