Vad tänker du på i sommar?


Kanske tänker du på nån vän, nån kompis eller nån arbetskamrat som kanske skulle vilja bli medlem i vår förening? Vi tror att det finns många som gärna besöker vår kyrka men som inte tänkt tanken fullt ut vad gäller medlemsskap. Lagomt till höstupptakten tänkte vi göra en extra ”medlems-drive”. Därför skulle vi vara extra glada om du i sommar tog steget och frågade om hon/hon skulle vilja göra slag i saken?

Eller kanske är det just du som läser detta som går i medlemsfunderingar?
Känner du dig hemma på Skellefteå EFS – ta steget. Vi är en brokig skara människor som tror att en av de viktiga ingredienserna i ett liv med Jesus är gemenskapen med andra kristna. Vi behöver varandra. Ta steget. Du är så välkommen till vår förening. Fundera på det i sommar.

För styrelsen,

Roger Wikström