Årsmöte med framtidsplaner

nyastyrelse.jpg Sven-Olof Jonsson och Allan Karlsson invaldes i föreningens styrelse på lördagens årsmöte. Ett 80-tal medlemmar hade hörsammat inbjudan och fick höra styrelsen presentera årets verksamhetsplan, en plan som alla medlemmar ska få tycka till om i den enkät som skickas ut med nästa föreningsblad. samtal.jpg Vi hann också med ett gott fika (tack Arken!) och en godispaus med trevlig samvaro (tack ansvarsgruppen!). Ingemar Grahn ledde hela årsmötesförhandlingarna på ett – som vanligt – utmärkt sätt. Johan Andersson höll den inledande andakten och Erik Berglund ledde föreningen i bön efter den sedvanliga offergången. På årsmötet avtackades också Johan Andersson som tillsammans med Marianne Wallin och Johanna Rask avgått från föreningens styrelse. Den nya styrelsen ska konstituera sig på söndagskvällen… medlemmar 2.jpg