”Passion” söndag 13/5 kl. 18.00!

passion.jpg 

Söndag den 13 maj avslutar vi vårens iCentrumgudstjänster med ett tema om passion.

Ett spännande ämne som som väcker många känslor. Hur är det med dig: Vill du ha mer passion? Eller är det passionen som ställer till det? Och vad är passion – egentligen? Helhjärtat? Eller kanske halvgalet?

Kom och bearbeta frågorna. Kanske hittar vi en del av svaren tillsammans. Vi börjar klockan 18.00 och håller på ungefär en timme. Efteråt blir det fika och vi har chansen att prata vidare vid kaffebordet.

Ta chansen, den sista före sommarlovet. Och ta med dig nån som kanske skulle uppskatta en annorlunda lite mer vardagsnära gudstjänst med livet och vardagslivet i centrum. Grannen. En arbetskamrat. Eller varför inte hon eller han som du gärna skulle vilja träffa lite oftare..