Missionshelg 1-2 augusti

Välkommen till Mobacken till helgen 1-2 augusti. På lördag kväll skypar vi med Thornells, våra missionärer i Etiopien, och på söndag kl 10 är det FAMILJEGUDSTJÄNST där familjen Sandahl är med via länk från Malawisjöns strand i Tanzania!

PS. Det har varit krångel med inspelning och direktsändning från våra gudstjänster, och nu till helgen blir det inte tekniskt möjligt pga att vi kopplar ihop oss med Afrika. Men sedan, när det blir ungdomsläger, kommer vi att sända massor av gudstjänster direkt. Vi lägger ut info här inför den veckan. Bär lägret i era böner! Och be om frid i Etiopien så att det inte bryter ut nya kravaller (så hemskt för dem där, och så missar vi möjligheten att Skypa med Thornells om internet stängs).

 

Bilden kan innehålla: växt, blomma, utomhus och natur