Vill du jobba en kväll på Caféet?

tasty_bun.jpg

Nu ökar vi farten på Café con Dios på fredagskvällarna! Framöver blir det mycket musik. Vi är fortfarande i behov av vuxna som hjälper oss att göra i ordning caféet och stänga det när kvällen är slut. Vi behöver dig från mitten av noverber till mitten av december.

Kan du satsa några timmar en fredagskväll? Så kan du vara delaktig i ungdomsarbetet. Läs här för att få mer info och hör av dig till arnaldo så hittar vi en lämplig tid.

1 tanke kring ”Vill du jobba en kväll på Caféet?

  1. Jag har sjäv provat att vara ”vuxen på caféet”, och det kändes jättebra. Vi var fyra vuxna som hjälptes åt att göra i ordning fika och hjälpte till att fixa fram innan caféet startade. Själva caféet och servering hade ungdomarna själva hand om.

    Ta chansen, ni som läser detta!

    Det handlar om några ynka timmar en fredagkväll – men en insats som innebär att vi kan ha ett bra, drogfritt och inspirerande alternativ i Skellefteå centrum där ungdomar kan få träffas…

Kommentarer är stängda.