CAFÉ CON DIOS! Tack Baguettgörare och cafégrupper

Café con Dios rullar på och det händer en massa roliga och bra grejer. I månadsbladet för december går det att läsa om det mjölkprojekt som ungdomarna valt att stödja. 50 % av intäkterna från caféet går direkt till projektet.

 mjolkprojektet2.jpg

Saltstyrelsen planerar flera Temakvällar och nu närmast ligger tema: SOMMAR. Ja, galet låter det, men galet skoj!

sommar.jpg

Så på fredag den 31 nov blir det att ta på sig sommarklänningen/Hawaishortan och gå på café =), men nu närmast blir det alltså spelning med Elias Nygren, Oscar Fridolfsson, Johanna Rask och Gustav Jacobsson. Dom gör det bra, då dom åker på körresa med U-nited lör-sön.

591466_music_instruments_41.jpg

Sen vill vi bara rikta ett STORT TACK till alla duktiga baguettgörare och alla fantastiska ungdomar som hjälper till i caféet. Eran tjänst är otroligt värdefull!

baguetter.jpg